Poziv na edukaciju za učenike TRAIN CE FOOD

Autor: Kristinka Baglama, 23. 3. 2021.

U okviru suradnje sa Fakultetom Agrobiotehničkih znanosti u Osijeku pozivamo vas na prijavu za besplatnu edukaciju tokom srpnju 2021. okvirno 05 -09.07.2021. ili eventualno od 12-16.07. 2021. Fakultet Agrobiotehničkih Znanosti sudjeluje kao partner na europskom projektu TRAIN CE FOOD odnosno Cirkularna ekonomija u lancima opskrbe hranom.

Edukacija će se održavati u prostoru fakulteta, biti će vrlo interaktivan, uz predavanja, video sadržaje, vježbe, rad u grupama, primjere dobre prakse. Na edukaciji će se obrađivati teme kao što su: cirkularna ekonomija i poslovni modeli u lancima opskrbe hranom, stvaranje zdravih proizvoda uz pomoć cirkularne ekonomije, gospodarenje otpadom, socijalno poduzetništvo, legislative za pokretanje  poslovnog subjekta, kompetencije potrebne za pokretanje i uspostavljanje uspješnog posla, marketing, financijski management i komercijalizacija.

Svi polaznici dobiti će potvrdu o sudjelovanju a oni koji odluče pokrenuti svoj posao i dodatan mentoring i konzultacije u pokretanju svojih poslovnih/inovativnih ideja na individualnoj razini. Polaznicima će se osigurati ručak, osvježenje i dodatni sadržaji razgledavanja Osijeka i okolice.

Rok za prijavu je 28.03.2021 na email: djovicic@fazos.hr

Više o projektu:

TRAIN CE FOOD

Poduzetništvo je prepoznato kao jedan od važnih čimbenika smanjenja nezaposlenosti mladih. Također, cirkularna ekonomija  (CE) doprinosi inovacijama i otvaranju novih radnih mjesta, u čemu su lanci opskrbe hranom prepoznati kao prioriteti. U zemljama partnera mlađe generacije nemaju obrazovanja i mogućnosti učenja o CE-u, lancima opskrbe hranom, poslovnim modelima, poduzetništvu, kooperacijama. Projekt uključuje 8 partnera iz 6 zemalja EU (3 s većom stopom nezaposlenosti mladih), s brojnim profesionalcima (npr. poduzetništvo, kooperacije, cirkularna ekonomija, novi poslovni modeli, novoosnovana poduzeća, lanci opskrbe hranom, podučavanje / učenje, kurikulum, e-učenje itd.)

Cilj TRAIN-CE-FOOD je stjecanje inovativnih specijaliziranih vještina za mlade, osnažujući ih da koriste poduzetničke i kooperativne vještine i razmišljanja koje će im omogućiti stvaranje učinkovitijih kooperativnih rješenja i poslovnih modela u području CE i lanaca opskrbe hranom putem otvorenih online učenja, održavanjem radionica i detaljno  podučavanje na daljinu

Studenti i učenici i mladi ljudi iz država partnera (Hrvatska, Slovenija, Austrija, Španjolska, Cipar), edukacijom kroz 5 radnih dana će proći određene module npr: Cirkularna ekonomija i poslovni modeli u lancima opskrbe hranom, stvaranje zdravih proizvoda uz pomoć cirkularne ekonomije, gospodarenje otpadom, socijalno poduzetništvo, legislative za pokretanje  poslovnog subjekta, kompetencije potrebne za pokretanje i uspostavljanje uspješnog posla, marketing, financijski management i komercijalizacija te steći određena znanja, vještine i kompetencije koje će im omogućiti da pokrenu svoj vlastiti posao u području cirkularne ekonomije u lancu proizvodnje hrane.

Projekt je sufinancirala Europska komisija, Glavna uprava za unutarnje tržište, industriju, poduzetništvo i mala i srednja poduzeća.