> Fotogalerija  > 2016  > dan skole
Dan škole 2016

Kao i svake godine, već svima poznato, u listopadu obilježavamo Dan škole. Ove školske godine Dan škole obilježili smo 14.  listopada.

Uz malo uloženoga truda i ovaj je poseban dan uspješno proslavljen. Osim već tradicionalne nogometne utakmice između učenika poljoprivredno-gospodarske škole Sellye iz Mađarske i učenika naše škole, ove smo godine zablistali s još jednim sportskim programom, točnije stolnim tenisom. Nogometni pobjednici su već višegodišnji favoriti - naši domaći. Unatoč vedrom i nasmijanom suncu, mogli smo uživati i u pecanju na plovak, a oni koji pak nisu ljubitelji pecanja, svoje su vrijeme mogli provesti i u školskom hodniku gdje su se odvijale razne radionice. Skup kreativnih radionica objedinjen je nazivom  „KREATIVNOŠĆU PROTIV NASILJA“, dok se u maloj dvorani nalazio postav projekta Erasmus „KUTAK AGRO LIFE EUROPA“. Pored svih ostalih radionica, posebnost ovogodišnjega dana bila je glagoljska radionica i izrada zlatoveza. Naravno, Dan škole ne bi bio potpun bez postava naših vrijednih učenika. Imali smo ih čak četiri: „Jesen u živoj slici“, „Dama u jesenskom ogrtaču“, a posebno je bilo veselo oko „Slavonskoga stola“. Postav, koji nije bio ništa manje zanimljiv, predstavio je starinske sorte jabuka kao i sorte jabuka iz našeg voćnjaka. Gosti predavači bili su predstavnici HGSS-a u pratnji dvaju vrlo posebnih spasioca, koji su oduševili sve prisutne. Nakon predstavljanja, spasioci su održali i demonstraciju svojih vještina u školskom voćnjaku i vrtu.

U ovogodišnjem, posebno bogatom, programu našlo se za svakoga ponešto. Posebno nas veseli što smo u velikom broju posjećeni bivšim učenicima te čak i jednom bakicom. Posjetili su nas i novinari kao i predstavnici turističke zajednice. Kao poklon izdvajamo plakat zahvale koji su nam izradila i poslala djeca iz DV “LATICA“ koji su nedavno također posjetili našu školu i uživali u njezinim plodovima.

Josip Jozipović, 4. VT

P R O G R A M

Mala sportska dvorana -  natjecanje u stolnom tenisu, učenici pojedinačno

Ribnjak – natjecanje u ribolovu na plovak

Radionica u školskom vrtu  – Land art

Predvorje dvorane – Kreativnošću protiv nasilja:

Hrvatska gorska služba spašavanja HGSS

5. 17.40-18.20
6. 18.25-19.05

MALA ANKETA
Koje jabuke najviše voliš?

CMS za škole logo
Poljoprivredna i veterinarska škola Osijek / Jadrovska 20, HR-31000 Osijek / ss-poljoprivredna-veterinarska-os.skole.hr / ured@ss-poljoprivredna-veterinarska-os.skole.hr