Dan škole 2010.

Autor: Kristinka Baglama, 26. 10. 2010.

Dan škole

Ovogodišnja proslava najznačajnijeg školskog praznika je prošla iznimno dinamično i zanimljivo. Program je bio krcat događanjima i za svakoga se našlo ponešto. Učenici su s profesorima danima pripremali materijale, uređivali školske prostore, izrađivali plakate, osmišljavali aktivnosti, pri tome su svi vrijdeno radili i još se dobro zabavljali i družili, a ponešto se i naučilo.

Neke aktivnosti su već tradicionalno bile prisutne te i ove godine izazvale veliko zanimanje učenika poput kreativne radionice, a na programu su se i našle neke sasvim nove i zanimljive aktivnosti poput origami radionice ili natjecanja u ribolovu na školskom ribnjaku. Naravno, nakon vaganja i prigodnog slikanja, sve ribe su puštene natrag u vodu. Također, u sklopu proslave i ove godine je održana prijateljska malonogometna utakmica između učenika  iz prijatelske škole Shelly iz Mađarske i naših učenika.

Ovogodišnju proslavu su uveličali i tamburaši, tamburaški sastav naših učenika,( 4. PTO) i njihovih prijatelja te domaći kolači koje su priredili učenici 4. PTO razreda.

Sva događanja su popratili i učenici školskog foto kluba kojeg smo osnovali ove godine.

Fotografirali su: Hamilton Nera, (3. VT), Anita-Mercedes Žaja, (1.VT) i Dino Lončar, (3 VT).

Eto ukratko događanja:

Kreativna radionica: Kreativnošću protiv nasilja; voditeljica: D. Čuturilo-Petrač
Školske dekoracije, dekoracija hola; voditeljice: V. Rudnički i Ž. Jambrović
Izrada strašila; voditeljica:  D. Čuturilo-Petrač
Origami radionica: Modeliranje geometrijskih tijela; voditeljica: K. Mijić
Izložba fotografija „Spretne ruke“, učenički radovi iz proteklog razdobrlja; autorice: J. Vizentaner i K. Baglama
Natjecanje u sportskom ribolovu; školski ribnjak; voditeljica: B. Dubravac
Mikroskopska radionica veterinarske sekcije; voditeljica: V. Rennich
Literarna grupa, recital/radovi učenika „Pjesmom ću ti reći“; voditeljica: Z. Morić
Izložba plakata s temom dobrobiti životinja, veterinarska sekcija; voditeljica: V. Rennich
Revija cvjetnih haljina; voditeljica: J. Vizentaner
Pokusi iz kemije; voditeljica: M. Dodig