Obavijest o natječaju za srednjoškolce za stipendije United World Colleges

UČENIČKIH  DOMOVA  I  SRODNIH  USTANOVA

U  REPUBLICI  HRVATSKOJ

Poštovana, poštovani,

primite molim ovu obavijest o natječaju za izbor hrvatskih kandidata za pohađanje (i) dvogodišnjih programa International Baccalaureate u sklopu međunarodnog sustava United World Colleges koji se sastoji od sedamnaest škola, u generaciji 2018.-2020., te (ii) kratkih ljetnih programa UWC-a u 2018. godini.

Natječaj podrazumijeva dodjelu nominacija visoko-rangiranim kandidatima za pohađanje navedenih programa UWC-a u raznim zemljama, odnosno parcijalne ili pune stipendije koje dodjeljuje organizator pojedinog programa ili UWC sustav.

Ovi programi snažno doprinose akademskom i društvenom razvoju učenika i učenica, i olakšavaju  im ulazak na vrhunska svjetska sveučilišta i institute. Od 1962. do danas UWC programe je pohađalo preko 150 polaznika iz svih dijelova Hrvatske. Pozivamo sve visoko motivirane učenike i učenice da se prijave na natječaj, uz posebnu napomenu da financijska sposobnost kandidata/obitelji ne utječe na izbor kandidata.

Ljubazno Vas molim da potencijalnim učenicima i učenicama kandidatima, njihovima skrbnicima/ roditeljima, te Vašim kolegama proslijedite ovu informaciju o natječaju za polaznike UWC-a u generaciji 2018.-2020., te informacije učinite dostupnima na mrežnim stranicama i na oglasnoj ploči škole ili učeničkog doma.

Želimo postići da svaka državna/gradska četverogodišnja srednja škola u Hrvatskoj nominira jednog učenika ili učenicu na ponuđene programe, kako bi čim više polaznika moglo koristiti UWC sustav za svoj daljnji razvoj, proširivanje horizonta i povezivanje s vršnjacima iz svih dijelova svijeta.

>> Tekst natječaja dostupan je u privitku ove poruke, te na mrežnoj adresi: http://www.uwc.hr/index.php/kandidati/natjecaj-2018-2020

Na natječaj se mogu prijaviti svi učenici i učenice srednjih škola u Hrvatskoj s četverogodišnjim trajanjem, hrvatski državljani (i ekvivalentni statusi), koji će u šk. god. 2017./2018. završiti drugi ili treći razred. Ocjene nisu jedini niti najvažniji kriterij, a visoko se vrednuje motiviranost za suradnju, mirno rješavanje sukoba, poštovanje različitosti i drugih kultura, te volonterski rad u zajednici i za zajednicu.

Natječaj je otvoren do 5. studenoga 2017. Na mrežnim stranicama www.uwc.hr dostupne su dodatne informacije o UWC sustavu i tekst natječaja s detaljima uvjeta, rokova i postupka. Potencijalne kandidate molimo da prate mrežne stranice UWC Hrvatske radi dodatnih i detaljnijih informacija.

Izborni postupak podrazumijeva dva ili tri kruga, pri čemu se u prvom krugu izbor provodi temeljem dostavljene dokumentacije/eseja, a u drugom krugu na temelju razgovora s članovima Izbornog povjerenstva koji će se održati koncem godine. Treći krug, ako ga Izborno povjerenstvo odluči provesti, može uključivati dodatne i završne testove ili radionice/aktivnosti u svrhu konačnog izbora kandidata.

Više o United World Colleges sustavu i International Baccalaureate međunarodnoj maturi  možete saznati na mrežnim stranicama sustava United World Colleges  www.uwc.org  i  www.uwc.hr  te  International Baccalaureate Organization  www.ibo.org.

Slobodno mi se za dodatne informacije obratite na e-adresu nacionalni_odbor@uwc.hr i broj mobitela 098 1361 955.

S poštovanjem,
Saša Tkalec