Izraz dobrodošlice u mirovinu poštovanom ravnatelju

Autor: Karmela Mijić, 18. 11. 2022.

Umirovljenici naše škole sudjelovali su u ispračaju ravnatelja u mirovinu, gospodina Rudi Lukačevića te izrazili svoju dobrodošlicu u umirovljeničke dane.

Interesantno pismo koje su uputili umirovljenici možete pročitati pod više.

Našem Lukačević Rudiju,

dugogodišnjem ravnatelju

Kao čovjek koji je od svih Vas najduže radio s Rudijem Lukačevićem, imam potrebu napisati nešto o njemu.

Dakle, došao je u našu školu kao mlad zgodan, nenametljiv, odmjeren, razuman, ljubazan, elegantan i kulturan mladić. Nije se nametao, mnogi od nas smo ga molili da se javi na mjesto ravnatelja. I tako je sve svoje osobine zadržao tri desetljeća na čelu naše škole.

Kao ravnatelj je uvijek bio tu i za nas profesore, ali isto i za učenike. Bez odgađanja, sudjelovao je u rješavanju svakog problema.

Nikada, pa ni kada su zidovi naše škole prozirni, nije nas špijunirao. S punim povjerenjem je vjerovao da radimo baš ono što treba. Nije se „petljao“. Radili smo bez pritiska i savjesno baš zato. Da je bio drugačiji, možda bih i sama ponekad zaobišla neke stvari. Uvijek smo rekli: „ma zbog Rudija ćemo to odraditi!“

Gotovo svakodnevno, pri susretu, pozdravio bi i uz osmijeh pitao: „Šta ima Dragice?!“ To pitanje je bilo jako važno. Jer, nije on to pitao tek tako. Bilo mu je stalo do odgovora koji je čuo. Uvažavao nas je i reagirao s onim „onda dobro“ ili „što je?“

Imao je puno razumijevanja za sve nas. Ako smo imali privatnih problema, odmah nam je pomogao naći zamjenu i uz suosjećanje dozvolio da izostanemo s nastave.

Iako je branio našu Hrvatsku, nikada se s tim mije hvalio, kao ni s drugim uspjesima, a bilo ih je mnogo. Nije si pripisivao zasluge za uspjehe učenika na natjecanjima, ali nas je kao mentore uvijek bodrio i pomagao, a onda iskreno čestitao.

Kao i svaki čovjek, naš Rudi je na sve dobre strane imao i greške. Naučila sam kroz život da je praštanje moć i zato znam da treba živjeti u sadašnjem trenutku i pamtiti samo ono što je dobro. Tko živi u prošlosti može izgubiti sadašnjost, ali i budućnost. Zato Ti sada, moj dragi ravnatelju želim reći kako je u mirovini koju ćeš upravo započeti. Sve treba raditi što nas ispunjava, što volimo, što nam ispunjava kvalitetno vrijeme a ne opterećuje. Važna je ona rečenica: “ništa ti više ne moraš“ i zato hodaj, uživaj u prirodi i druži se.

SRETAN TI ODLAZAK U MIROVINU! SRETAN TI ROĐENDAN! SRETAN TI ČITAV ŽIVOT U MIROVINI!

Volim Te, dragi Rudi, ali VOLIMO TE SVI U ŠKOLI!

17. 11. 2022.

Dragica Čuturilo Petrač